Fa En دوشنبه 7 بهمن 1398 ساعت 23 و 24 دقیقه

کرم پودر و انواع آن

کرم پودر

کرم پودرها یکی از انواع لوازم آرایش هستند که پایه امولسیونی دارند و به وسیله اسفنج روی پوست پخش می شوند. کرم پودرهای نیمه چرب پوشانندگی بالایی دارند. کرم پودر ها یکی از اصلی ترین مواد ارایشی هستند که بدون آنها آرایش معنای چندانی ندارد. همیشه از کرم پودری استفاده کنید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و سپس با استفاده از تکنیک های آرایشی نقاط ضعف صورتتان را بپوشانید.

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 ساعت 15:36

کرم پودرها یکی از انواع لوازم آرایش هستند که پایه امولسیونی دارند و به وسیله اسفنج روی پوست پخش می شوند. کرم پودرهای نیمه چرب پوشانندگی بالایی دارند.

کرم پودر ها یکی از اصلی ترین مواد ارایشی هستند که بدون آنها آرایش معنای چندانی ندارد. همیشه از کرم پودری استفاده کنید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و سپس با استفاده از تکنیک های آرایشی نقاط ضعف صورتتان را بپوشانید.

برای استفاده از کرم پودر بهتر است آن را با اسفنج یا انگشت روی پوست خود بمالید و در این هنگام بهتر است دهان خود را باز نگه دارید تا خط فک تان از بین برود و گردنتان در معرض دید باشد سپس یک دستمال کاغذی را روی صورت خود بمالید. این کار باعث می شود مواد آرایشی روی پوست یکنواخت تر شده و در عین حال صورت شما طبیعی تر دیده شود.

انواع کرم پودر برای پوست های مختلف

کرم پودر برای پوست های خشک :

پوست های خشک به دلیل کمبود چربی ، تیره و گرفته به نظر می رسند و نور را به سختی انعکاس می دهند. برای این نوع از پوست ها باید از پنکیک هایی استفاده کنید که نور را به خوبی انعکاس دهد.

کرم پودر مناسب پوست چرب :

پوست های چرب به دلیل چرب بودنشان براق به نظر می رسند و همینطور منافذی بزرگتر از منافذ طبیعی پوست دارند. اگر دارای پوست چرب هستید باید برای خرید کرم پودر حتما به لیبل آن توجه کنید و کرم پودری را خریداری کنید که روی آن کلمه oil free نوشته شده باشد در غیر این صورت پوست شما چرب تر می شود و جوش های بیشتری میزنید.

کرم پودر مناسب پوست های مختلط :

این مدل از پوست بسیار شایع می باشد در این حالت از پوست ،گونه ها خشک هستند و همه منطقه T شکل صورت چرب است. اگر در این دسته از پوست ها قرار دارید باید یک کرم پودر خشک و یک کرم پودر مناسب پوست های چرب برای 2 فصل سرما و گرما داشته باشید.

کرم پودر پوست نرمال:

این نوع از پوست ایده ال ترین نوع پوست می باشد . پوستی سالم و شاداب که چربی و آب متعادلی دارد و برای ان می توان از هر نوع کرم پودری استفاده کرد.

انواع کرم پودر

کرم پودر خوب کدام است؟

به دنبال کرم پودری باشید که یک درجه از رنگ پوست شما روشن تر باشد و بعد از این تکنیک های آرایشی برای پنهان کردن نقاط ضعف صورتتان استفاده کنید. این ماده آرایشی مهم ترین وسیله آرایشی در کیف شماست. با استفاده از یک کرم پودر خوب می توانید جوش ها و لکه های پوستیتان را بپوشانید. البته کرم پودر خوب براحتی پیدا نمی شود. این ماده آرایشی می تواند سریع صورت شما را روشن کرده و به پوست شما شادابی و طراوت خاصی بدهد.

چگونه کرم پودر طبیعی به نظر برسد؟

کرم پودر را با اسفنج یا انگشت روی پوست به آرامی بمالید تا پوست شما روشن شده و در عین حال طبیعی به نظر برسد. بهتر است دهانتان را هنگام استفاده از کرم پودر باز نگه دارید تا ناحیه گردم شما در معرض دید باشد و خط مشخص فک شما از بین برود. بعد از اتمام آرایش هم یک دستمال کاغذی را به آرامی روی صورتتان بمالید . این کار باعث می شود مواد آرایشی روی پوست یکنواخت تر شده و در عین حال صورت شما طبیعی تر به نظر برسد.

هنگام خرید کرم پودر به چه مواردی توجه کنید؟

کرم پودری برای شما مناسب است که وقتی به خط فک پایین مالیده می شود خط آرایشی بین گردن و صورت به وجود نیاید ، هنگام خرید برای تست رنگ کرم پودر باید 3 رنگ نزدیک به رنگ پوستتان را روی خط فک پایین خود بمالید بعد در نور طبیعی ببینید که خط آرایشی دیده می شود یا نه اگر رنگ را درست انتخاب کرده باشید خطی نباید مانده باشد.

کرم پودر

کرم پودر ها بر اساس نوع پوشش دهی به چند دسته تقسیم می شوند:

کرم پودرهای مرطوب کننده رنگی :

این کرم ها علاوه بر خاصیت مرطوب کنندگی مقداری دانه های رنگی هم دارند که به پوست رنگ می بخشند این کرم برای پوست های جوان و صاف مناسب است.

فون مایع :

این فون رایج ترین شکل کرم پودر است زیرا استفاده از آن آسان است و پوشش طبیعی به پوست می دهد این کرم ها معمولا برای پوست های نرمال و خشک مناسب هستند و افرادی که پوست چرب دارند باید از نوع بدون چربی آن استفاده کنند.

کرم پودر :

این کرم ها بسیار مرطوب و روغنی هستند مخصوصا مناسب پوست های خشک می باشند و چون بافت تقریبا سنگینی دارند باید شما مطمئن شوید که خوب جذب پوست شده اند و برای اینکار از یک اسفنج مرطوب کمک بگیرید.

کرم پودر فشرده یا پنکیک :

این کرم قدرت پوشش دهی بیشتری دارد و معمولا به شکل پودر فشرده شده و به دو صورت چرب و خشک موجود می باشد و استفاده آن معمولا به کمک اسفنج می باشد که روی آن در نظر گرفته شده است.

پن استیک :

این کرم پودر دارای بافت سنگین می باشد و برای پوشش معایب پوستی و سرخی زخم بسیار مناسب می باشد . مقداری از آن را روی محل می گذاریم و با یک اسفنج محو میکنیم. صورتتان را مرطوب کنید و بگذارید کرمتان جذب شود . این موضوع سبب می شود که کرم پودرتان کاملا در سطح پوست بماند.

 

 

تعداد بازدید : 1115

ثبت نظر

ارسال