Fa En دوشنبه 7 بهمن 1398 ساعت 22 و 40 دقیقه

انتخاب کارت عروسی | متن کارت عروسی | کارت عروسی

انتخاب متن کارت عروسی

انتخاب کارت عروسی | متن کارت عروسی | کارت عروسی

انتخاب متن کارت عروسی

کارت عروسی این روزها شکل های جدید و مختلفی پیدا کرده که در هر صورت متنی باید روی آن نوشته شود. انتخاب متن کارت عروسی زیبا و خلاقانه آن را در ذهن مهمانان خاطره انگیز میکند. اولین چیزی که از عروسی دیده میشود کارت عروسی است بنابراین در انتخاب آن دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهید.

سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 ساعت 12:51
n.alinejad

در میان همه کارهای عروسی از جمله  انتخاب لباس عروس و داماد، تالار عروسی و فیلمبرداری انتخاب کارت عروسی بیشتر از همه ذوق و سلیقه شما را نشان میدهد. کارت عروسی این روزها شکل های جدید و مختلفی پیدا کرده که در هر صورت متنی باید روی آن نوشته شود.  انتخاب متن کارت عروسی  زیبا و خلاقانه آن را در ذهن مهمانان خاطره انگیز میکند. اولین چیزی که از عروسی دیده میشود کارت عروسی است بنابراین در انتخاب آن دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهید. در این مقاله قصد داریم نکاتی را درمورد انتخاب متن کارت عروسی ذکر کنیم.

در متن کارت عروسی چه بنویسیم؟

ابتدای همه دعوت نامه ها اسمی از خداوند می آید  کارت های عروسی نیز به همین صورت شروع میشود که میتوانید ابتدای آن را به سلیقه خود نامی از خداوند بیاورید. نام عروس و داماد پس از نام خدا نوشته میشود که متداول است ابتدا نام عروس خانوم سپس آقا داماد نوشته شود.  جمله عاشقانه یا شعر کارت عروسی را باید با دقت بیشتری اتنخاب کنید و در آخر تاریخ و محل برگزاری عروسی که از اهمیت زیادی برخوردار است.   

متن کارت عروسی 

ایده های خلاقانه برای متن کارت عروسی را می توان اینگونه بیان کرد :

شما می توانید برای متن از شعری زیبا پس از نام عروس و داماد بنویسید. این شعر می تواند تک بیتی از حافظ و یا شعری بامزه از خودتان باشد. حتی می توانید به یک شاعر مبلغی را بدهید تا برایتان شعر بگوید. سعی کنید در شعرتان از چیزهای خاص سخن بگویید مثلا نحوه آشناییتان فصل برگزاری مراسم فصل تولدتان و ... نیز می توانید سخن بگویید.

برخی از افراد نیز متن کارت عروسی شان را به زبان انگلیسی می نویسند اگر اقوام شما به زبان انگلیسی تسلط دارند این گزینه خوبی است.حتی متوانید ترجمه متن را در پایین آن بیاورید. حتی می توانید متن کارت را به صورت طنز نیز بنویسید. این را نیز بدانید که کارت دعوت نمادی از سبک و شخصیت شماست و اولین چیزی است که مهمانان آن را میبینند. بنابراین باید طوری باشد که نشان دهنده علایق و عقاید شما باشد تا کسانی که شما را ندیده اند نیز یک دید درستی از شما بدست آورند.

چهار نکته در انتخاب متن کارت عروسی

متن کارت  عروسی ساده باشد

متنی کارت عروسی باید ساده و روان باشد استفاده از کلمات گنگ و مبهم باعث میشود خواننده رغبتی به ادامه خواندن آن نداشته باشد و تمامی  جذابیت آن از بین میرود. متن  در حد امکان ساده و مختصر و حاوی یک یا دو جمله یا یک بیت شعر زیبا را انتخاب کنید.

متن خاص و شیک باشد

علاوه بر ساده بودن متن باید توجه کنید که متن با مفهوم و تاثیرگذار باشد. خاص بودن متن کارت عروسی جذابیت آن را دوچندان میکند، اگر میخواهید کارت عروسیتان شیک و خاص باشد ازجملات تکراری استفاده نکنید و اگر طبع شعری دارید خودتان شعری بنویسید که میزان علاقه شما را به همسرتان نشان دهد.

اشعار بزرگان در متن کارت عروسی

شما میتوانید تکه ای از شعر یا سخن بزرگان را در کارت عروسی بنویسید که بهتر است از شعر های تکراری مثل "یا علی گفتیم و عشق آغاز شد" استفاده نکنید. شعری از شاملو یا فروغ یا چارلی چاپلین که کمتر شنیده شده و صاحب سخن را همه میشناسند بیاورید که هم ساده باشد و هم تاثیرگذار باشد.

ایده های خلاقانه کارت عروسی

ایده ی خلاقانه درانتخاب متن کارت عروسی داشته باشید، به عنوان مثال شعری را بنویسید که خاطره مشترک دارید یا متنی که اسم عروس یا داماد در آن باشد. همچنین میتوانید از فصل های ماه تولد و ویژگی های آن هم درمتن استفاده کنید.

 

نمونه متن کارت عروسی

عشق بهانه آغاز بود آغاز قشنگترین صبحدمان زندگی. عشق بهانه سبز باهم زیستن بود واینک وصال ... بارش خوشبختی است بر آشیان عاشق ترین دست ها. رونق بهاری ترین ثانیه های زندگی ما باشید.

 

 انتخاب متن کارت عروسی

 

امشب دست در دست هم تا اوج خوشبختی می رویم تماشایمان کنید.

 

 متن کارت عروسی

 

 شب عاشقان بیدل چه شبی دراز باشد تو بیا که از سر شب در صبح باز باشد

 

کارت عروسی

 

دل نشان شد سخنم تا تو قبولش کردی

آری آری سخن عشق نشانی دارد

در ره عشق نشد کس به یقین محرم راز

هر کسی بر حسب فکر گمانی دارد

 

متن کارت عروسی

 

آمده ایم تا باز کنیم دفتر عشقمان را

آمده ایم آغاز کنیم ره جاودانمان را

در این گیتی

کنارهم

عاشقانه باهم می سراییم

شعر وصالمان را

 

انتخاب متن کارت عروسی

 

به سنت عشق گرد هم آمدیم آنجا که دوست داشتن تنها دلیل زندگیست.

 

متن جدید کارت عروسی

 

می خواهیم مهربانی را بیاموزیم موسم نیلوفران ما شما را می خواند.

 

متن خاص کارت عروسی

 

دست در دست هم نهاده ایم و سفره دوستی را در دشت آرزوها گسترده ایم تا هر خاطره ای را به زیبایی در دل ها بیاوریم که زندگی تنها یادگاری از محبت است. شوق فشردن دستان شما برایمان انتظاری است شیرین.

 

عشق در بی واژگی آغاز شد

واژه چون آمد نهان شد راز شد

برخلاف هر چه زیر آسمان

دوستت دارم برون است از زمان

در زبان عشق صرف فعل نیست

ماضی و مستقبل و حالش یکی است

 

گفته بودی که چرا محو تماشای منی ؟

آنقدر محو که یک دم مژه برهم نزنی؟

مژه بر هم نزنم تا که ز دستم نرود

ناز چشم تو به قدر مژه بر هم زدنی

 

 

تعداد بازدید : 1267

ثبت نظر

ارسال